Základní informace o Vídni

Vídeň je hlavním městem republiky Rakouské. Státní zřízení je parlamentní demokratická spolková republika (od r. 1918). Od 1.1.1995 vstoupilo Rakousko do Evropské unie.

  • Oficiální stránky: www.wien.gv.at
  • Rozloha: 414,65 km2
  • Počet obyvatel: ve Vídni je kolem 1,7 milionů a v celém Rakousku kolem 8,2 milionů.
  • Náboženství: 90,5% křesťané (84,8% katolíků a 5,7% protestantů), ostatní náboženství 9,5%
  • Jazyk: úředním jazykem je němčina, dále slovinština a chorvatština
  • Měna: 1 euro (EUR) = 100 centů

O městě Vídeň

Vídeň je jedno z devíti spolkových států Rakouska. Celkem má 23 částí (Bezirk), která jsou zvlášť označeny číslem a jménem. Vídní protéká řeka Dunaj, která teče dále do Bratislavy a umožňuje tak k rozvoji lodní dopravy. Vídeň je metropolitní město, které je od pradávna bránou do Evropy. Vídeň je nádherné město po celém světě známé svými cukrovinkami, operou, uměním, bohatou historií, krásnou kulturou a nezapomenutelným skladatelem a umělcem Mozartem. Též může nabídnout několik památek, které by turista putující do tohoto čistého města, plného andělů (andělské sochy) skutečně neměl opomenout.

Ve Vídni se nachází také největší letiště ve střední Evropě, které ročně odbaví až statisíce cestujících. Z centra města a letištěm nás dělí 16 km (cesta taxi z centra na letiště či naopak nás vyjde cca na 25 eur).

Počasí

Průměrné letní tepoty jsou kolem 18 až 24 stupni, zimní teploty se pohybují v rozmezí -7 až -1 stupni. V letních měsících nás může sluníčko příjemně potěšit a umožnit si tak lépe prohlednou vídeňské pamětihodnosti – teplota dosahuje i 30 stupňů, ovšem v zimně je lépe Vídeň pozorovat za sklem příjemné kavárny s kouskem sacher dortu.

Tento web provozuje agentura NetHotels.cz (nabídka ubytování pro Barcelona, Řím, Amsterdam, Londýn, Paříž a další města).

Dále provozujeme internetový rezervační portál letenek - NetLetenky.com.