Doprava ve Vídni

Samozřejmě můžete po Vídni cestovat vlastním vozem, ale proč nevyzkoušet i místí dopravu, z které tak budeme moci lépe poznat skutečný ruch města, který na vás dýchne a vy se tak snáz dostanete do pravé vídeňské nálady.

Nejpoužívanější je hromadná doprava – metro „U-Bahn“, které má 5 tratí, které jsou od sebe odlišeny různými barvami. Tratě jsou značeny písmenem „U“ a číslovkou (nelekejte se, když na plánku nenaleznete „U-5“.. toto označení prostě neexistuje.. z tratě „U-4“ přeskočili vtipně na označení „U-6“). Metro je často vedené nad zemí.

Městská železniční rychlodráha je též dobrým dopravním prostředkem po městě. Její označení je „S-Bahn“, které se často může zaměnit s metrem (často mají i společná nástupiště).

Pro pohyb po Vídni dále můžete využít místní autobusy, které jsou k využití spíše pro výlety na okraj Vídně. Označeny jsou číslovkou a písmenem A nebo B. Často využívaným dopravním prostředkem jsou i tramvaje ((Straßenbahn) s hustou sítí linek. Tramvaje jsou ve Vídni v provozu již od roku 1865 a můžete z nich shlédnout nejlákavější památky města (tramvaj číslo 1 a 2). Chcete-li cestovat více pohodlněji, využijte taxi dopravu, která je vždy na blízku. Za cestu z okraje Vídně do centra dáte kolem 10 eur. Ve Vídni se rozrostla síť tzv. citybikes – jedná o tzv. půjčovny kol. Ovšem abyste si kolo mohli zapůjčit, musíte být držitelem platební či kreditní karty. Též možná lodní doprava po Dunaji.